|
Nincs mese: amikor a lábról lekerül a harisnya, és a szekrényből előkerül a vállpántos póló, magunk ellen kell fordítanunk a borotva élét. Az ápoltsághoz ugyanis hozzátartozik a felesleges, esztétikailag zavaró szőrszálak eltávolítása. Még akkor is, ha ez a a női szépségápolás legkevésbé kedvelt művelete.
Szőrtelenítő csipesz
Használata lassú, maga a művelet fájdalmas, lényegében egyenként kell megvívni a csatát minden egyes szőrszállal. Éppen ezért csak kis felületeken célszerű alkalmazni, leginkább a szemöldök formázására. E kényes területen a többi eszköz amúgyis több kárt okozna, mint hasznot. Ötlet: a szemöldök ritkítását végezzük erős fényben és nagyító tükör elôtt, hogy világosan lássuk a követendő vonalat. A szôrszálat egészen a tövénél ragadjuk meg, és egy határozott mozdulattal tőből rántsuk ki. Ha csak letépjük, napok alatt újra nő.
Borotvapenge
Sokan tartanak tőle. Holott sem dúsabb, sem erősebb nem lesz nyomában a kinövő szőr. Viszont aki ezt a megoldást választja például a lába rendszeres szőrtelenítésére, számítson arra, hogy alkattól függően három-öt naponként a műveletet meg kell ismételnie. A borotva ugyanis nem húzza ki, csupán tőben vágja el a szőrszálakat, így a láb akár már másnap "borostás" lehet. A penge nedves bőrfelületen simábban csúszik, ám éle nem kényezteti a bőrt, ezért a láb mellett legföljebb még a hónalj tájékán használható. Biztonságos az eldobható műanyag borotva, a csomagban lévő öt darab mindegyike akár ötször-hatszor használható. Tanács: a frissen borotvált felületet kenjül be bőrnyugtató krémmel.
Női villanyborotva (Epillátor)
Könnyebb, kényelmesebb és egyszerűbben kezelhető, mint férfiak számára készült modellek. Nem is érdemes kölcsönvenni a család férfitagjainak villanyborotváját, egyrészt, mert az ilyen akciókat ritkán veszik jó néven, másrészt a két típus különben sem ugyanazt tudja. A férfiaké csak vág, míg a női borotvákban csipeszként működő tárcsák forognak, amelyek a kézi csipeszhez hasonlóan az útjukba kerülô szôrszálak nagyobb részét tövestôl tépik ki. Hatásuk tartósabb és megbízhatóbb: annak, aki ilyet használ, akár három-négy hétig sem kell szőrtelenítésre gondolnia A hosszabb szünetekért azonban kicsit meg kell szenvedni: a női villanyborotva műdödése millió apró tűszúrásként érzékelhető. Ennek ellenére a jó minőségű szerkezet tartósan nem irritálja a bőrt, az esetleges kipirosodás csillapító krém hatására néhány óra alatt megszűnik. Az arc kivételével bármelyik testtájon használható. Tanács: használat után ne felejtsük el kitisztítani a készüléket.
Gyanta és a viasz
Ma már nem "illatosítja" be az egész lakást, és a konyha sem válik csatatérré az olvasztástól. A korszerű és könnyen kezelhető gyantázókészülékekbe, zárt patronban kerül a többnyire kellemesen illatosított segédanyag. A massza a készülékbôl közvetlenül vihető fel a bőr felületére, megdermedése után azonban még mindig a hagyományos módszerrel kell leválasztani: a hozzáragadt, a szőrtüszőből kitépett szőrszálakkal együtt. Eredeménye látványos és tartós, havi egyszeri használata bőségesen elegendô. Bármely testtájon biztonságosan alkalmazható. Előnye, hogy aki már jól begyakorolta a tépés műveletét, villanásnyi kellemetlenséggel megússza.
Szőrtelenítô készítmények
Lehet folyadék, zselé vagy krém. Vegyi hatóanyagukkal a szőrszálakat gyakorlatilag feloldják, és mivel kicsivel a bőr felszíne alá is behatolnak, hatásuk viszonylag tartós. Elvileg kíméletesebb megoldás, mint a pengés borotválás, de kockázatosabb. A hatóanyagokat ugyan gondosan tesztelik, az egyéni allergia kockázatát nem lehet teljesen figyelmen kívül hagyni. Ötlet: aki a szôrtelenít kozmetikumok használata mellett dönt, először tesztelje le saját bőrének tűrőképességét. Ha a szer netán bőrpírt okoz, célszerűbb eldobni, vagy elajándékozni a maradékot, és más készítményekkel próbálkozni. Érdemes, mert például a felső ajak kényes környéke legszebben ezzel a módszerrel szőrteleníthető.
| |